نحوه تنظیم درجه حرارت فر

آیا می‌دانید تنظیم درجه فر برای یک دستور خاص بر حسب اینکه فر شما فن دار باشد یا خیر، متفاوت است؟

 

غذا در فرگازهای فن‮دار (convection aven) سریع‮تر از فرهای معمولی آماده می‮شوند. فنِ این فرها به‌دلیل چرخش فوق سریعی و انتقال حرارتی که درون فر انجام می‌دهند هوایِ گرم را از رویِ غذاها عبور می‮دهد، در نتیجه غذاها در این فرها با دمایِ کمتر، سریع‮تر از فرهای بدون فن می‮پزند.

فرهای فن دار قابلیت‮هایِ فرهایِ قدیمی که همان طلائی کردنِ غذاست را با قابلیت‮های ماکروفر (پختِ سریع) ترکیب کرده‮اند. اگر از این فرها استفاده می‮کنید می‮توانید از راهنمایی‮هایِ زیر برای تطبیقِ دستورِ پخت‮تان با عملکردِ سریعِ این فرگازها استفاده کنید:

گزینه اول این است که درجۀ فر را (نسبت به درجۀ ذکر شده برای پخت در فرهای عادی) ۲۵ درجه کاهش دهید. همچنین می‮توانید برای غذاهایی که پخت آنها به زمان بیش‮تری نیاز دارد، مثل مرغ یا بوقلمونِ شکم پر، زمان پخت‮تان را ۵۲ تا ۰۳ درصد کاهش دهید.

همچنین در استفاده از این فر، از ظروفی که جریانِ هوا را مسدود می‮کنند استفاده نکنید. بهتر است از سینی‌های شیرینی‮پزی بدون لبه یا قالب میتلوف کم‌ارتفاع استفاده کرده و از پیچیدنِ گوشت در فویل اجتناب کنید (تا مانعِ جریانِ هوایِ گرم بر رویِ غذایتان نشوید). خوب است در ابتدای استفاده تان از این نوع فر از غذا‮های آشنا شروع کنید؛ به این‮صورت با نگاه به شکل و یا امتحان کردنِ طعم‮شان متوجه می‮شوید که چه زمانی آماده شده ‮اند.

http://www.mihanfal.com

/ 0 نظر / 167 بازدید