کوفته مرغ و پنیر


مواد لازم : برای 20 عدد کوفته 
۲۰۰ گرم پنیر صبحانه رنده شده
   2 عدد سیب زمینی پخته شده
   3 قاشق سوپ خوری جعفری
  1 عدد سینه مرغ پخته وریز خرد شده
  2 عددتخم مرغ
  ۱ پیمانه آرد سفید
  1 پیمانه آرد سوخاری
  2 قاشق سوپ خوری کنجد
    نمک و فلفل به میزان لازم
    آویشن مقداری
طرز تهیه :
سیب زمینی ها را در ظرفی رنده کنید . سینه مرغ ،جعفری خردشده , نمک و فلفل وپنیر را هم به مواد اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کرده و ورز دهید . از مایه گلوله هایی به اندازه نارنگی برداشته و در دست فرم دهید. تخم مرغ ها را در ظرفی بشکنید وآویشن راهم اضافه با چنگال کمی هم بزند تا یکدست شود .کوفته های آماده را ابتدا در آرد سفید غلتانده , بعد در تخم مرغ بزنید و سپس در آرد سوخاری و کنجد بغلتانید. تا همه جای آنها آغشته به آرد سوخاری شود همه کوفته ها به این ترتیب آماده کنید و کناری بگذارید .درتابه روغن بریزید و روی حرارت گذاشته تا داغ شود .سپس کوفته های را در روغن سرخ کنید تا طلایی شوند . بعد آنها را روی دستمال حوله ای آشپزخانه بگذارید تا روغن اضافی شان گرفته شود .کوفته های آماده شده را با انواع سبزیجات بخار پز شده تزیین کنید.
نکته:
می توانید در این غذا از پنیر پیتزا هم استفاده کنید ; فقط با آن تفاوت که پنیر را با مواد دیگر نیز مخلوط نکنید . وقتی گلوله های نارنگی شکل کوفته آماده شد وسط آنها را کمی باز کرده و مقداری پنیر پیتزا در وسط کوفته گذاشته و دوباره آن را جمع کنید .
منبع : kelishe.com

/ 1 نظر / 43 بازدید
آمد

مسافرت ميريد چيكار ميكنيد ؟ به حتم جاهاي ديدني و تفريحي و باستاني اون محل مورد نظر رو مي ريد ؟ اما من يه كاري توي سفر هم ميكنم و اون خوردن غذا هست يعني بي ردخور خوردن غذا بخصوص غذاهاي محلي جزو لاينفك سفرهام هست .حالا چرا اين رو گفتم دليلش اينه كه يكبار من سمت تركمن بودم يه كوفته اي خوردم كه با گوشت مرغ بود و برام تازه گي خاصي داشت و بخاطر يبزي كوهي اي كه درونش بعنوان ادويه زده بودند بقدري به مزاجم خوش اومد كه دستور پختشو بعدها مادرم از تلويزيون ياد گرفت و چندين بار مهمانمان كرد به خوردنش.جالبي كوفته مرغ اينه كه بخاطر نرم بودن گوشت مرغ و بخاطر بخارپز شدن كوفته يك حالت نخوار به مرغ دست ميده كه در عين پخته شدن يك حالت شبيه ژله ميشه كه وقتي زير دندون ميره اين دو حالت نيمه متضاد ادم رو به اين وا ميداره كه قشنگ ته مزه غذا رو با لبخند خاص حس كنه .من كه اينطوري هميشه غذا مي خورم به تك تك مواد دقت دارم و با مزه شون لذت مي برم .