کوکوی اسفناج

مواد لازم : برای ۵ نفر 
50 گرم کره یا روغن زیتون 
3 عدد تخم مرغ 
1 کیلوگرم اسفناج 
1 قاشق چای‌خوری شنبلیله خشک شده 
1 حبه سیر رنده شده
۱ بسته عصاره گوشت 
نمک و فلفل : در صورت نیاز
طرزتهیه :
اسفناج را پس از تمیز کردن به اندازه‌های بند انگشتی خرد و با سیر رنده شده، شنبلیله خشک، فلفل سیاه و اسرار خورشت مخلوط کنید و با 20 گرم کره بر روی حرارت تفت دهید. چون اسفناج آبدار است، اسرار خورشت بلافاصله با آن مخلوط شده و مزه‌دار می‌شود. آب مخلوط که کشیده شد، آن را از روی حرارت بردارید تا کمی خنک شود. پس از خنک شدن مواد، تخم‌مرغ‌ها را به آن اضافه و خوب مخلوط کنید. در صورت نیاز کمی نمک به آن اضافه کنید. بقیه کره یا روغن زیتون را در تابه‌ی تفلونی داغ کنید و مایه کوکو را در آن بریزید و پس از صاف کردن سطح آن در فر قرار دهید تا زیر و روی آن برشته شود. کوکوی آماده را به قطعات مناسب برش دهید و در ظرف بچینید.
منبع : نستله

/ 2 نظر / 33 بازدید
رضا صدفی ( عکاسی کاخ )

سلام دوست من باعث افتخارم است که با شما آشنا شدم با احترام به شما لینک دادم و تشکر از لینکی که به من دادی حتما در مسابقه شرکت کن

آمد

در مورد كوكوسبزي و شعبات ديگه اش اعم از كوكوي اسفناج ، كوكوي سبزي كوهي ، كوكوي نخود سبز و .... بايد گفت واقعن خوشخوراكن بخصوص تزيينات اطرافش مثل گوجه هاي حلقه حلقه شده با كمي خيارشور كه برش طولي مورب خورده به همراه كمي ترشي ليته جنوبي و از همه مهمتر دوغ تهيه شده با ماست محلي كه داخلش كمي نعنا و كمي گل رز خشك شده كه چهره دوغ رو بخاطر قرمزيش خوشرنگ ميكنه بخصوص كه توي تنگهاي كمر باريك قجري هم داخل ميز يا سفره سرو بشه .