میگو پفکی


مواد لازم :برای ٣ نفر

۲/۳ لیوان آرد
١/٢ قاشق چایخوری زعفران
   ١ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
   ١ کیلومیگو
   ١ قاشق سوپخوری آبلیمو
   ٢ قاشق سوپخوری ماست
   ١ عدد پیاز
   ١ عددتخم مرغ
      فلفل و نمک به مقدار لازم

طرز تهیه  :
ابتدا میگو را تمیزو پوست آن را بگیرید و در آب پیازی که  رنده کرده و آب آن را جدا کرده اید بریزید وآبلیمو و فلفل سیاه را به میگو اضافه وترکیب کرده کنار بگذارید. دریخچال به مدت  یک ساعت قرار دهید .
 آرد ، تخم مرغ، زعفران ، ماست ،بیکینگ پودر و نمک را در ظرفی باهم ترکیب کنید .تا صاف شود.سس ما نباید زیاد سفت یا شل باشد. اگر سفت شد مقداری ماست و اگر شل شد مقداری آرد به آن اضافه کنید. سپس میگوها را از آب پیاز خارج کرده و داخل مایع بریزید وترکیب کنیدودر یخچال به مدت نیم ساعت قرار دهید.
توی یک ظرف کوچک وگود روغن را بریزید وروی حرارت قرار داده تا داغ شود.پس از گرم شدن روغن حرارت را کم کرده ومیگوها را یکی یکی داخل روغن قرار داده تا سرخ وطلایی شود.با سس دلخواه تزیین کنید.

/ 2 نظر / 36 بازدید
رها

به به من میام اینجا خیلی گرسنه م میشه[خوشمزه][خجالت] من عاشق میگو ام[مغرور] راستی به وب منم سری بزن خوشحال میشماااااااااااااا[پلک]

رها

شیرین جون یه سس خوشمزه واسه این میگو یاد بده بهمون[پلک] [ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل]