کباب بلغارى

مواد لازم :برای 8 سیخ
800 گرم راسته گوساله خرد شده
1/4 پیمانه روغن مایع
   1  عددپیاز بزرگ خرد شده
   1 عدد فلفل دلمه‌ای خرد شده
     نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم
روش تهیه:
 راسته، پیاز و فلفل، روغن را در ظرفی بریزید و یک تا دوساعت کنار گذاشته تا مزه دارشود.  تکه‌های گوشت را با استیک‌کوب کمی پهن کرده و داخل آن یک تکه کوچک پیاز و فلفل‌دلمه‌ای بگذارید. گوشت را رول کنید و به سیخ بکشید. گوشت را روی شعله ملایم کباب کنید تا کاملا مغزپخت شود. یک دقیقه قبل از برداشتن از روی آتش کمی نمک پاشیده و با نان یا چلو سرو کنید.
نکات:
1- راسته را در جهت خطوط گوشت و به اندازه‌های مساوی خرد کنید.
2- یک نکته مهم در انواع کباب چنجه‌ای و برگ آن است که پس از آماده شدن باید حدود 5 دقیقه صبر کنید تا آب گوشت مجددا به بافت آن برگردد وکباب نرم شود. در غیر این صورت کباب سفت به نظر می‌آید.

‏‎Kouroshe sar ashpaz  منبع

/ 3 نظر / 27 بازدید
آمد

يه شيوه كوچيك در حين سرخ شدنش البته اگر با آتيش و منقل باشه يك مقدار كره البته اگه كره گياهي باشه كمي زنجفيل هم بپاشين روي گوشت كبابي وبعد كره رو به حالت مالش روش بكشيد هم خشك نميشه و هم مزه رو به خود ميگيره و يه طعم خاصي ميده .دليلش هم اين هست كه يه ماده اي توي تركيب كره گياهي فكر كنم با نام ماگاري باشه كه دي اكسيد كربن رو نمي گيره ولي گوگرد غبار رو ميگيره و اين گوگرد كمي طعم دهنده هست .و اينطوري خيلي خيلي خوشمزه ميشه .

من

عجب وبلاگ خوشمزه ای... به به[خوشمزه][زبان]

حسین

سلام شیرین بانوی عزیز لطف کردید که تولد منو در فیس بوک تبریک گفتید(البته فیس بوک بالا نمیاد از جی میلم دیدم) این چند وقته بودم استان گلستان و سرزمینهای کشاورزی تا مواد اولیه شما آشپزهای عالی را از زمین در بیارم(هرموقع خیار و گوجه و کدو و بادمجان و لوبیا و پرتغال و............ دیدید یاد من بیافتید[خنده]) واقعا دلم برای شما تنگ شد با اون عکس غذاهای خوشمزه که جون میده موقع افطار آنها را خورد[خوشمزه]