درباره برنج بیاموزیم

 

غذا خوردن علاوه بر لذت آور بودنش، کار روزمره هر خانواده ای است. بر همین اساس طبخ و پختن غذا از کارهای همیشگی خانم های خانه محسوب می شود.

از سوی دیگر بیشتر غذاهای ایرانی شامل پلو همراه با انواع خورش ها یا پلوهای مخلوط است. برای همین باید در پخت برنج که به ظاهر کاری آسان است، دقت زیادی کرد.

درست کردن پلو آن هم از نوع خوشمزه و خوش آب و رنگ با ته دیگی لذیذ، کاری است که نیاز به تجربه و مهارت زیاد دارد البته تهیه پلو چه به صورت کته و چه آبکش مخصوص ایران نیست؛ اهالی خیلی از کشورها از برنج در وعده های غذایی به شکل های مختلف استفاده می کنند.

این ماده غذایی در آسیای شرقی بیش از سایر نقاط طرفدار دارد. اما هیچ کدام از مردم کشورهای دیگر پلو را مانند ایرانی ها خوش آب و رنگ درست نمی کنند.

تهیه پلوی خوشمزه به نوع برنج هم بستگی دارد. بهترین برنج ایرانی در استان گیلان کشت می شود؛ این برنج بسیار خوش عطر و طعم است.

وقتی برنج ایرانی درست می کنید حتی موقع شستن هم بوی مطبوعش احساس می شود. هنگامی که برنج خوب را در آب جوش می ریزید و شروع به جوشیدن می کند،

عطرش که بسیار هم عالی و بی نظیر است، فضای آشپزخانه را پر می کند؛ این یکی از راه های تشخیص برنج خوب است.


برای طبخ یک غذای خوشمزه با پلو نیاز به برنج عالی و خوب دارید. امروزه در بازار برنج های خارجی با نام های مختلف هم وجود دارد.

این برنج ها با این که ظاهری خوب و کشیده دارند، ولی طعم و عطرشان برای ما ایرانی ها چندان مطبوع نیست البته با مهارت های خاصی می توانید این گونه برنج ها را هم خوش طعم کنید.

همچنین یادمان باشد برنج های خارجی به علت جوش زیاد برای پخت انواع پلوهای مخلوط مناسب است.

بعضی از برنج ها هم عطر یا به عبارتی بوی دود می دهند؛ اینها به برنج دودی معروفند. این برنج ها را پس از برداشت و عمل آوری در اتاقی می گذارند و مدتی دود می دهند تا عطر دود به خود بگیرد.

میزان این عطر بستگی به زمان ماندن برنج در اتاق دود دارد. به همین دلیل بعضی از برنج ها بیشتر بوی دود می دهند و برخی کمتر.

برنج دارای ویتامین و مواد مغذی است که با آبکش کردن آن مقدار زیادی از خواصش از بین می رود. پس اگر می خواهید برای خودتان غذا تهیه کنید بهتر است برنج را به صورت کته درآورید

تا از خواص آن هم بهره ببرید البته به خاطر این که برنج آبکش بهتر از برنج کته در می آید، معمولا خانم ها تمایل بیشتری به آّبکش کردن برنج دارند.

اگر برنج را آبکش می کنید، موقع آبکش کردن می توانید مقداری از آب برنج را برداشته و به افراد خانواده بخصوص بچه ها بدهید زیرا این آب خواص زیادی دارد.

● اما و اگرهای ذائقه ای

اگر می خواهید برنج شما سفیدتر شود، موقع آبکش کردن مقدار کمی آبلیمو داخل ظرف بریزید یا این که چند قاشق ماست به برنج اضافه کنید. اگر برنج بیش از حد جوشید و نرم شد، می توانید مقدار سه قاشق غذاخوری آبلیمو داخل آن ریخته و بعد از این که برنج را داخل آبکش ریختید مقدار بیشتری آب سرد روی برنج بریزید.

اگر خانواده شما ته دیگ غذا را دوست دارند می توانید بعد از آبکش کردن مقداری روغن در قابلمه بریزید، سپس یک ورقه نان لواش ته قابلمه گذاشته بعد برنج را ریخته و دم کنید.

همچنین می توانید سیب زمینی را حلقه حلقه کرده و ته قابلمه بچینید بعد برنج را روی آن بریزید و دم کنید. یکی از ساده ترین روش ها برای داشتن ته دیگی خوشمزه این است که مقدار کمی زعفران را در آب و روغن حل کنید و آن را ته دیگ بریزید بعد برنج را ریخته و دم کنید.

به
/ 0 نظر / 22 بازدید